SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. laureatem IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa – 2021”

 Podczas XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2021, który odbywał się na terenie Targi Kielce od 7 do 10 września 2021 roku nasza firma członkowska otrzymała nagrodę w kategorii „Innowacyjny Produkt” przyznaną przez kapitułę Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.

 

Nagroda IX edycji tego konkursu została przyznana konsorcjum w składzie: SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej, za samochód laboratorium na podwoziu Scania G410. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod patronatem honorowym Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To kolejna nagroda w ostatnim czasie dla naszej firmy za ten pojazd. Wcześniej został on wyróżniony w kategorii produkt w XII edycji konkursu „Marka-Śląskie”, a także statuetką i dyplomem „Serce za Serce w walce z koronawirusem”.

 

Nagrodzony pojazd to ciężki samochód rozpoznawczo-pomiarowy do wykrywania skażeń chemicznych, biologicznych, radiacyjno-nuklearnych i wybuchowych (CBRNE). Pod jego zabudowę posłużyło 2-osiowe podwozie Scania G410B4x2NB. Posiada jednomodułową, dwumiejscową kabinę w układzie (1+1).

 

Nowa generacja produkowanych przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne pojazdów przyczynia się do ograniczenia negatywnych skutków zagrożeń chemicznych, biologicznych (epidemicznych) radiacyjnych, nuklearnych i wybuchowych (CBRNE). Obecnie SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. realizuje kolejne zlecenia produkcyjne na podobne pojazdy laboratoria (CBRNE) dla specjalistycznych grup ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie oraz Katowicach.

 

GRATULUJEMY NAGRODY!!!