Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Informujemy, iż w dniu 11 czerwca 2021 r. wydano kolejne rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, którego tekst przesyłamy w załączeniu. Rozporządzenie reguluje zasady luzowania obostrzeń covidowych od 13.06.2021 r. do 31.08.2021 r.

Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Rząd jednak zastrzega, że harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

 

Poniżej najważniejsze z jego postanowień:

 

Od 13 czerwca:

- otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i więcej wiernych w świątyniach

- dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki.

- świątynie – maksymalnie 50 proc. obłożenia . Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

Od 26 czerwca:

 - przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zmieni się status osoby w pełni zaszczepionej. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia.

 

Ponadto:

- Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

- Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

- Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².

- Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

- Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.

- Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób,

- Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.

- Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.

- Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

- Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.

- Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

 

Ważne! Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.