Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

  

Informujemy, iż w dniu wczorajszym (25.03.2021 r.) rząd wydał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 19.03.2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii (cała treść w załączeniu). Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 27.03.2021 r. do 9.04.2021 r. Poniżej wskazujemy jego najistotniejsze postanowienia:

  1. Zamknięte zostają salony fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i piercingu,
  2. Obiekty sportowe będą zamknięte dla sportu amatorskiego – możliwe jest wejście tylko dla sportowców zawodowych,
  3. W obiekcie handlowym lub usługowym o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m2, w placówce handlowej w rozumieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w placówkach świadczących usługi pocztowe może przebywać jednocześnie nie więcej niż:

1) 1 osoba na 15 m2 - w przypadku obiektów i placówek o powierzchni przeznaczonej w celu sprzedaży lub świadczenia usług nie większej niż 100 m2,

2) 1 osoba na 20 m2 - w przypadku obiektów i placówek o powierzchni przeznaczonej w celu sprzedaży lub świadczenia usług większej niż 100 m2

- z wyłączeniem obsługi.

 

Ponadto w okresie tym zostają zamknięte żłobki i przedszkola, przy czym regulować ma to odrębne rozporządzenie. Możliwość zapewnienia opieki swoim dzieciom w placówkach mają tylko osoby zaangażowane w walkę z epidemią (funkcjonariusze i służby medyczne). Rodzicom, którzy nie będą mogli zapewnić dzieciom opieki będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

 

Ponadto w ramach zaleceń rządu (poza regulacją rozporządzenia) wskazuje się:

- pozostanie w gronie domowników w czasie świąt;

- pracę zdalną, tam gdzie jest to możliwe.

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.