Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

  

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (28.04.2021 r.) na konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia przekazano harmonogram znaczenia obostrzeń na miesiąc maj 2021 r.

Zastrzegamy jednocześnie, iż poniższe informacje oparte są wyłącznie na podstawie doniesień medialnych, a na konkretne informacje należy poczekać do momentu wydania stosownego rozporządzenia.

 

BRAK DOTYCHCZASOWEJ REGIONALIZACJI – PONIŻSZE ZASADY BĘDĄ DOTYCZYŁY CAŁEJ POLSKI:

  • od 1.05.2021 r. à ma zostać przywrócona część aktywności sportowej na świeżym powietrzu – limit 50 osób; na basenach oraz na obiektach zamkniętych – tylko dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży – do 50% obłożenia obiektu.
  • od 4.05.2021 r. à zostaną otwarte galerie, sklepy budowlane, meblowe; dzieci z klas 1-3 powrócą do nauki stacjonarnej; otwarte zostaną galerie sztuki, muzea.
  • od 8.05.2021 r. à otwarcie hoteli - 50% obłożenia bez stref restauracyjnych i gabinetów SPA.
  • od 15.05.2021 r. à na zewnątrz nie będzie obowiązku noszenia maseczki przy zachowaniu dystansu 1,5 metra; gastronomia – w zakresie ogródków na zewnątrz; teatry, kina i inne imprezy kulturalne na świeżym powietrzu – 50% obłożenia; dzieci i młodzież z klas 4-8 szkoły podstawowej oraz szkół średnich uczą się w systemie hybrydowym; możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowym na świeżym powietrzu – do 25 osób.
  • od 29.05.2021 r. à powrót stacjonarnej nauki dla wszystkich; gastronomia wewnątrz obiektów – do 50% obłożenia; otwarcie obiektów sportowych, basenów dla wszystkich do 50% obłożenia obiektów; do 50 osób będą mogły odbywać się imprezy okolicznościowe – również wewnątrz; otwarcie klubów fitness, siłowni – 50% obłożenia; otwarcie kin i teatrów – do 50% obłożenia.

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.