Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawkę do tarczy antykryzysowej, która przewiduje wydłużenie terminu na sporządzenie dokumentacji oraz na raportowanie o cenach transferowych.

Termin na przygotowanie lokalnej DCT i na raportowanie do urzędu skarbowego będzie wydłużony o 3 miesiące (do 31 grudnia 2021 r.) dla podatników, których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. W przypadku podatników, których rok podatkowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, a termin na sporządzenie lokalnej DCT przypadał pierwotnie na okres 1.02.2021 r. – 30.06.2021 r., terminy zostaną wydłużone do dnia 30 września 2021 r.

 

Także czas na sporządzenie grupowej DCT będzie przedłużony. Minie on w ciągu 3 miesięcy od upływu przedłużonego czasu na sporządzenie dokumentacji lokalnej.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.