Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Przepisy art. 52k ustawy o PIT i art. 38f ustawy o CIT wprowadzają możliwość, z której mogą skorzystać podatnicy, którzy z powodu COVID-19 ponieśli w 2020 r. stratę z pozarolniczej działalności gospodarczej oraz uzyskali w 2020 r. łączne przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej niższe o co najmniej 50% od łącznych przychodów uzyskanych w 2019 r. z tej działalności.

Podmioty takie mogą jednorazowo obniżyć o wysokość tej straty, nie więcej jednak niż o kwotę 5 000 000 zł, odpowiednio dochód lub przychód uzyskany w 2019 r. z pozarolniczej działalności gospodarczej. W celu dokonania obniżenia podatnik powinien złożyć korektę zeznania za rok 2019 r.

 

Dzięki temu rozwiązaniu firmy poszkodowane przez COVID-19 mogą otrzymać zwrot podatku dochodowego.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji uzupełniających.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.