Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Ministerstwo Finansów opublikowało informację w sprawie przepisów o poborze podatku u źródła od 1 stycznia 2021 r. Obecnie w Ministerstwie trwają prace legislacyjne nad wydaniem rozporządzeń dotyczących poboru podatku u źródła.

Zakładają one kolejne odroczenie wejścia w życie przepisów dotyczących tzw. procedury WHT refund (czyli obowiązku poboru podatku według stawki krajowej z prawem do zwrotu całości bądź części podatku) – do dnia 30 czerwca 2021 r. Przypomnieć należy, że Ministerstwo wydało już kilka podobnych rozporządzeń, które przesuwały w czasie wejście ww. przepisów (obecnie do dnia 1 stycznia 2021 r.). Planowany akt prawny jest więc kontynuacją tego schematu działania.

 

Przesunięcie objęłoby swym zakresem zarówno podatników podatku CIT, jak i PIT.

  

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji uzupełniających - Zespół MSDS Legal 

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.