Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Uchwała wspólników pozwoli na odroczenie opodatkowania spółki komandytowej podatkiem CIT.

W załączeniu przesyłamy dwa wzory dokumentów (pisemna zgoda wspólników oraz uchwała wspólników), których przyjęcie w spółce komandytowej pozwoli na odroczenie terminu opodatkowania spółki podatkiem CIT.

WZORY DOKUMENTÓW

Zasadniczo każda spółka komandytowa stanie się podatnikiem podatku CIT z dniem 1 stycznia 2021 r. Oznacza to podwójne opodatkowanie wspólników takiej spółki – raz na poziomie spółki (podatek CIT) i raz na poziomie wspólników (podatek PIT lub CIT w zależności od formy prawnej wspólnika).

 

Przepisy wprowadzające w życie opodatkowanie spółek komandytowych pozwalają wspólnikom na podjęcie decyzji, która odroczy opodatkowanie CITem ich spółki komandytowej do dnia 1 maja 2021 r. Podjęcie takich działań jest z pewnością korzystne finansowo dla samej spółki, jak i jej wspólników.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji uzupełniających - Zespół MSDS Legal 

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.