Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym (2.12.2020 r.) weszło w życie rozporządzenie RM z dnia 1.12.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które zastępuje rozporządzenie z dnia 26.11.2020 r. Test przesyłamy w załączeniu.

Zmiany są istotne w zakresie obowiązku noszenia maseczek w zakładach pracy. Obecnie:

 

  1. Do decyzji pracodawcy należy, czy w zakładzie pracy pracownicy będą zobowiązani do noszenia maseczek jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba.
  2. Przywrócono wyjątek od obowiązku zasłaniania ust i nosa przez pracowników: „nakazu nie stosuje się w przypadku osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach użyteczności publicznej, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. d, chyba że zarządzający takim budynkiem postanowi inaczej, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów w czasie jej wykonywania.”
  3. Wprowadzono regulację w zakresie możliwości zdjęcia maseczki podczas spożywania posiłków: „odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku spożywania posiłków lub napojów w zakładach pracy lub budynkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. c i d”.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.