Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

  

Informujemy, iż obecnie nadal trwają prace nad ostatecznym projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Prawdopodobnie tekst rozporządzenia ukaże się dziś (piątek 9.09.2020 r.) późnym wieczorem.

Tymczasem, w oparciu o najnowsze komunikaty rządowe, przekazujemy najistotniejsze założenia nowego rozporządzenia mające obowiązywać od dnia 10 października 2020 r., z wyjątkiem postanowień dotyczących uroczystości rodzinnych i okolicznościowych (od 17.10.2020 r.):

 

  1. Cały obszar kraju będzie objęty żółtą strefą, z wyjątkiem tych powiatów oraz miast na prawach powiatu, które zostaną wskazane jako strefa czerwona.
  2. Na terytorium całego kraju (strefa żółta i czerwona) wprowadzony będzie nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.
  3. Nadal obowiązuje nakaz utrzymywania dystansu społecznego min. 1,5 m między osobami.
  4. Prawdopodobnie zostaną utrzymane wyjątki w zakresie braku obowiązku noszenia maseczek w miejscu pracy z wyjątkiem osób dokonujących bezpośredniej obsługi klientów i interesantów – jednak ostatecznie będzie to wiadome po ogłoszeniu projektu rozporządzenia.
  5. Najważniejsze ograniczenia z rozróżnieniem na strefy:

Strefa czerwona:

- obowiązuje zakaz organizacji kongresów i targów

- prowadzenie działalności gastronomicznej możliwe jest tylko w określonych godzinach: od 6:00 do 22:00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

- obowiązuje zakaz przebywania w miejscach tj. wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne.

- uroczystości rodzinne i przyjęcia okolicznościowe mogą odbywać się z udziałem max. 50 osób (nie licząc obsługi).

Strefa żółta:

- uroczystości rodzinne i przyjęcia okolicznościowe mogą odbywać się z udziałem max. 75 osób (nie licząc obsługi).

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.