Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Informujemy, iż zgodnie z aktualnym brzmieniem przepisów tarczy antykryzysowej oraz wydaną Interpretacją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczącą dofinansowania z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowanie z WUP do wynagrodzeń pracowników zgodnie z art. 15g, może zostać przyznane na wniosek złożony do dnia 27.09.2020 r. na okres maksymalnie 3 miesięcy – wrzesień-listopad 2020 r.

Należy jednak pamiętać o trwających pracach legislacyjnych nad tzw. tarczą 5.0. Zgodnie z planowanymi zmianami, czas obowiązywania art. 15g oraz 15gg zostanie przedłużony do upływu 30 dni od dnia odwołania stanu epidemii w kraju. Tym samym, jeżeli zmiany wejdą w życie, dotychczas obowiązujący termin 27.09.2020 r. jako ostateczny na składanie wniosków do WUP straci na aktualności.

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.