Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Zmiana rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie COVID-19

Informujemy, że dnia 25 lipca 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Na mocy ww. rozporządzenia, dokonano zmiany następujących obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19:

-       Dystans społeczny – wymagana odległość została skrócona z 2 m do 1,5 m.

-       Kina, imprezy artystyczne i rozrywkowe - zniesiono obowiązek zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych odbywających się w pomieszczeniach w rzędach naprzemiennych – nadal obowiązuje zasada zajmowania co drugiego miejsca, nie więcej niż 50 % liczby miejsc.

-       Stadiony, hale sportowe, boiska – zwiększono limit kibiców znajdujących się na trybunach obiektów sportowych do 250 uczestników oraz jednocześnie do 50 % miejsc w obiekcie (przy uwzględnieniu zasady zajmowania co drugiego miejsca na widowni w rzędach naprzemiennie).

-       Baseny i aquaparki - zniesiono ograniczenie liczby uczestników na basenach, za wyjątkiem aquaparków, w których limit wynosi obecnie 75 % obłożenia obiektu. Publiczność na basenach może zajmować co drugie miejsce na widowni w rzędach naprzemiennie, a limit obłożenia wynosi 50 % miejsc w obiekcie.

-       Targi, wystawy, kongresy i konferencje - zniesiono limit 150 uczestników oraz obniżono limit powierzchni przypadającej na jednego uczestnika z 4 m2 na 2,5 m2.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.