Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

Informujemy, że dnia 30 maja 2020 r. zostanie wdrożony w życie czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Od tego dnia wprowadzone zostaną w życie następujące zmiany:

 

  • Zniesienie obowiązku zakrywania nosa i usta w przestrzeni otwartej, czyli za wyjątkiem m.in. sklepów, środków komunikacji publicznej, urzędów oraz kościołów – ALE konieczne będzie nadal przestrzeganie nakazu zachowania 2 m odstępu od innych osób (w sytuacji niemożności zachowania ww. odstępu, będzie aktualizował się obowiązek założenia maseczki!).
  • Zniesienie limitów klientów w branży handlowej i gastronomicznej – dotyczy m.in. sklepów, restauracji, targów, punktów usługowych, poczty.
  • Zniesienie limitu uczestników w uroczystościach kultu religijnego – ALE w kościołach należy nadal  przestrzegać obowiązku zasłaniania nosa i ust.
  • Zniesienie zakazu zgromadzeń w przestrzeni otwartej – dozwolone będą zgromadzenia do 150 osób, ale ostateczna decyzja należeć będzie do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

 

Natomiast od dnia 6 czerwca 2020 r. zostaną zniesione restrykcje dla większości branż i sektorów gospodarczych, m.in. nastąpi:

  • otwarcie m.in. kin, teatrów, basenów, siłowni, salonów masażu, klubów fitness – przy zachowaniu określonych warunków sanitarnych.
  • przywrócenie możliwości organizowania wesel i uroczystości rodzinnych – z zastrzeżeniem, że maksymalna liczba uczestników nie będzie mogła przekroczyć 150 osób.

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, proszę o kontakt. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji uzupełniających.

  

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.