Od 29 kwietnia br. firmy składają wnioski o subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Mikrofirm oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Program Polskiego Funduszu Rozwoju ma na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalność ucierpiała na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Środki z programu są cennym finansowym wsparciem, udzielanym na warunkach preferencyjnych, na podstawie prostych do wypełnienia w bankowości elektronicznej wniosków i w istotnej części, po spełnieniu przez firmy warunków określonych w umowie subwencji finansowej, bezzwrotnym. Środki subwencji finansowej służyć mają zapewnieniu płynności i stabilności finansowej polskich przedsiębiorców. Udzielane przez PFR wsparcie finansowe dla firm, w związku ze spadkiem obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) po 1 lutego 2020r. może być na przykład przeznaczone spłatę rat leasingowych, a także, w części nieprzekraczającej 25% kwoty otrzymanej subwencji, na przedterminową spłatę kredytów.

                            

Chcąc pomóc Państwu w poznaniu warunków programu oraz prawidłowym złożeniu wniosku, Bank Pekao S.A. wraz z Polskim Funduszem Rozwoju zorganizował dla Państwa webinarium dotyczące programu Tarcza Finansowa PFR dla mikrofirm, które odbędzie się dzisiaj, 13.05 o 15.00. W spotkaniu można wziąć udział, wchodząc na link: https://html.transmisjeonline.pl/536-802 -740. Liczba uczestników jest ograniczona do 2 tys. osób, decyduje kolejność wejścia. Serdecznie zapraszamy do udziału!

                 

Bank Pekao SA chcąc pomóc Klientom w procesie wnioskowania o subwencję, uruchomił specjalną skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz darmową infolinię pod numerem: 800 103 103, na którą możecie Państwo kierować pytania dotyczące Tarczy Finansowej PFR.