Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Informujemy, że na mocy Rozporządzeń Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 2020 r. (Dz. U. poz. 748 oraz 749) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 kwietnia 2020 r. (Dz. U. poz. 750), weszły w życie następujące zmiany:

1)       przedłużony został okres przysługiwania dodatkowego zasiłku opiekuńczego, o którym mowa w art. 4 ust. 1 i 1a oraz art. 4a ust. 1 ustawy o COVID-19 – nie dłużej niż do dnia 3 maja 2020 r.

2)      do odwołania wstrzymano przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej – wcześniej ograniczenie to obowiązywało do dnia 26 kwietnia 2020 r. 

3)      Osoba wykonująca czynności zawodowe lub służbowe w:

  1. a) obiektach handlowych lub usługowych,
  2. b) placówkach handlowych lub usługowych,
  3. c) urzędzie administracji publicznej lub jednostce organizacyjnej wykonującej zadania publiczne

– może w czasie wykonywania tych czynności zawodowych lub służbowych realizować obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy przyłbicy, jeżeli stanowisko kasowe lub miejsce prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług, lub inne stanowisko pracy, na którym wykonuje ona czynności zawodowe lub służbowe, jest oddzielone od klientów lub interesantów dodatkową przesłoną ochronną.

 UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.