Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

Informujemy, że w przypadku uiszczenia przez przedsiębiorcę składek na ZUS za marzec 2020 r., pomimo przysługującego mu prawa do zwolnienia ze składek za ww. miesiąc, w celu skorzystania ze zwolnienia należy wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zwrot powstałej nadpłaty.

Należy tego dokonać najpóźniej przed upływem terminu płatności składek za kwiecień 2020 r., elektronicznie za pośrednictwem platformy PUE ZUS (korzystając z formularza wniosku EZS-P) lub wysyłając wniosek w wersji papierowej pocztą lub osobiście w placówce ZUS (korzystając z formularza wniosku RZS-P – załączonego do niniejszej wiadomości). Brak wystąpienia o nadpłatę spowoduje rozliczenie nadpłaconej składki za kwiecień 2020 r. – za który to miesiąc nie będzie już wówczas możliwe uzyskanie zwolnienia ze składek ZUS, albowiem będą one już opłacone.

 WNIOSEK PŁATNIKA SKŁADEK O ZWROT NIENALEŻNIE OPŁACONYCH SKŁADEK

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.