ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZA MARZEC

Informujemy, iż na mocy art. 113 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-21 (TARCZA 2.0) ze zwolnienia z opłacenia składek na ZUS, które przysługuje podmiotom, zgłaszającym do ubezpieczeń mniej niż 50 osób, mogą skorzystać również te podmioty, które opłaciły składki za marzec. 

 

SZCZEGÓLNA OCHRONA PRACOWNIKÓW UTRZYMANA

Informujemy, iż ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-21 (TARCZA 2.0), zawiera unormowania znoszące szczególną ochronę przed wypowiedzeniem jedynie w odniesieniu do niektórych pracowników sfery budżetowej.

 

Ustawa nie znosi natomiast szczególnej ochrony przed wypowiedzeniem (np. ze względu na okres przedemerytalny) w odniesieniu do wszystkich pracowników.

 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

 

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej udostępnia informację opracowaną przez Kancelarię MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.

 

UWAGA | W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z obecną sytuacją, prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.